![](https://static.wixstatic.com/media/a3d0d4_1671df69b1ee45689109135661eb9720~mv2.jpg/v1/fill/w_288,h_192,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/a3d0d4_1671df69b1ee45689109135661eb9720~mv2.jpg)
Elevi și sport Premium
Înot 2020-21
Îndeplinirea cerințelor curriculumului național pentru înot și siguranță în apă.
Ce procent din elevii tăi de anul 6 ar putea înota cu competență, încredere și pricepere pe o distanță de cel puțin 25 de metri când au părăsit școala primară la sfârșitul anului universitar trecut?
60%
Ce procent din elevii tăi de anul 6 ar putea folosi în mod eficient o gamă de lovituri [de exemplu, târâială în față, spate și brază] când au părăsit școala primară la sfârșitul anului universitar trecut?
60%
Ce procent din elevii tăi de anul 6 ar putea efectua autosalvare în condiții de siguranță în diferite situații pe bază de apă, atunci când au părăsit școala primară la sfârșitul anului universitar trecut?
0%
Școlile pot alege să folosească educația primară și Sport Premium pentru a oferi prevederi suplimentare pentru înot, dar acest lucru trebuie să fie pentru activități peste cerințele curriculumului național. L-ai folosit in acest fel?
Nu